Вирішили купити камеру спостереження?... Що вибрати: Аналогові відеокамери HD або IP відеокамери спостереження?

Камера спостереження є найважливішою частиною системи відеоспостереження, оскільки вона здатна перетворювати оптичний сигнал на цифровий. Простіше кажучи, вона створює відео, яке потім може бути записане на відеокамеру або переглянуто безпосередньо в Інтернеті, як у випадку з IP-камерами спостереження.

 

Якими бувають камери відеоспостереження?

 

Камери відеоспостереження можна розділити на три основні категорії в залежності від типу відеосигналу, що передається ними:

· CVBS звичайні аналогові відеокамери спостереження;

· Аналогові HD відеокамери стандартів AHD, HD-CVI (просто CVI), HD-TVI (просто TVI або Turbo HD);

· IP відеокамери спостереження.

 

Розглянемо окремо кожен із типів.

 
Аналогові камери відеоспостереження стандарту CVBS

 

CVBS розшифровується як Colour, Video, Blanking and Sync і є стандартизованим композитним відеосигналом, також відомий як сигнал кольорового телебачення (PCTS), який відповідає стандартам кольоровості PAL (Європа) і NTSC (США).

Основним способом передачі цих відеосигналів є коаксіальний кабель. Відстань передачі сигналу становить від 100 до 150 метрів, залежно від якості кабелю.

Основні недоліки аналогових відеокамер цього стандарту такі

 

- Роздільна здатність відеосигналу обмежена (максимальна роздільна здатність до 1200 ТВЛ).

- Неможливо передавати аудіо та керуючі дані по одному кабелю.

- Невеликі відстані передачі відеосигналу.

 

У міру вдосконалення форматів передачі сигналу все менше людей хочуть купувати камери спостереження CVBS, тому їх набувають в основному для переналаштування існуючих систем відеоспостереження. Внаслідок цього ціна камер відеоспостереження неухильно знижується, а саме обладнання поступово застаріває.

 

Аналогові відеокамери HD спостереження стандартів AHD, HD-CVI, HD-TVI (Turbo HD)

 

Аналогові камери HD ґрунтуються на композитних відеоінтерфейсах високої чіткості AHD, HD-CVI, HD-TVI. Не вдаючись до подробиць, можна сказати, що стандарт HD є удосконаленням аналогового стандарту, в якому реалізовані алгоритми передачі даних яскравості та кольору з використанням частотної модуляції. Це дозволяє передавати відео високої чіткості на великі відстані.

Ще одна особливість технології HD полягає в тому, що відео та аудіо можна передавати по тому самому коаксіальному кабелю, якщо в камері є аудіовхід або вбудований мікрофон. Крім того, ця технологія дозволяє передавати сигнали управління між камерою і відеомагнітофоном, а також передавати відео та аудіо по тому самому коаксіальному кабелю.

У технології HD можливе використання PoC (Power-over-Coax), яка дозволяє передавати живлення по тому ж коаксіальному кабелю, яким вже передаються відео, аудіо і керуючі сигнали між пристроями, свого роду PoE для аналогових мереж.

Важливо, що ідентифікація цих даних відбувається автоматично, що значно полегшує налаштування та експлуатацію цих пристроїв.

Технологія HD забезпечує передачу даних у реальному часі на великі відстані без втрати якості відео. Вже зараз можна придбати недорогі аналогові камери спостереження високої чіткості з роздільною здатністю 4K.

 

На основі досвіду, отриманого при тестуванні камер відеоспостереження з коаксіальним кабелем RG6, доведено, що ця технологія здатна передавати відео з відповідним дозволом на такі відстані:

 

1. 720p - 1200м.

2. 1080р - 800м.

3. 4mp/4K – 700м.

 

Як перейти на HD-камери відеоспостереження?

 

Незалежно від того, будуєте ви нову систему або модернізуєте існуючу вартість впровадження HD-рішення мінімальна. Основні витрати на модернізацію системи – це вартість камери. Користувачі можуть використовувати всі переваги сучасних технологічних інновацій за допомогою існуючої аналогової інфраструктури.

 

Які переваги аналогових HD камер відеоспостереження?

 

Перевагами даної технології є

- Універсальність рішення - сумісність пристроїв Більшість виробників випускають пристрої, що підтримують усі існуючі стандарти передачі відео, такі як HDCVI, AHD, TVI та CVBS. Можливість підключення відеореєстратора одного виробника до камери іншого дозволяє більш гнучко підходити до проектування та скоротити час на встановлення.

- Для аналогових систем відеоспостереження високої чіткості можуть використовуватися спеціальні приймачі, що підтримують коаксіальні та UTP-кабелі, що дозволяє повторно використовувати існуючі кабелі. Оскільки вони добре сумісні з іншим обладнанням і масові, нові моделі випускаються дуже часто. З іншого боку, ціна всіх моделей камер спостереження з низькою роздільною здатністю постійно знижується.

- Аналогова технологія HD використовує технологію Power over Coax (PoC), яка передає живлення коаксіальними кабелями і забезпечує передачу відео, аудіо і сигналів управління між камерою і записуючим пристроєм.

IP камери відеоспостереження

На третьому місці знаходяться IP-камери відеоспостереження, які працюють за інтернет-протоколом (скорочено IP).

Перед надсиланням даних IP-камери відеоспостереження стискають і таблицю зображень, використовуючи метод стиснення потокового відео, такий як H.264 або H.265(+). Попереднє стиснення знижує навантаження на мережу та дозволяє зберігати інформацію відразу на сервері або NVR без додаткової обробки.

Деякі відеокамери мають вбудований мікрофон, а до інших підключається виносний мікрофон.

Крім того, мережні камери можуть бути оснащені вбудованим модулем WI-FI або адаптером PoE, що забезпечує живлення через Ethernet.

Відеокамери спостереження можна розділити за типом виконання

При покупці камери відеоспостереження необхідно знати, що різновиди вищезгаданого обладнання розрізняються не тільки за типом сигналу, а й за типом корпусу. Це важливо, тому що насамперед конструкція корпусу визначає середовище, в якому може працювати камера, і саме тому камери відеоспостереження діляться на зовнішні та внутрішні. Звичайно, покупка вуличної камери відеоспостереження буде дещо дорожчою через особливості її виробництва. Наприклад, різниця між вуличною та внутрішньою камерою полягає в тому, чи вона має корпус зі ступенем захисту IP-65, IP-66 або IP-67.

Крім того, деякі камери для носіння на тілі можуть не мати такого захисту, як

- Купальні камери відеоспостереження.

- Циліндричні камери відеоспостереження.

- Камери відеоспостереження без об'єктиву.

- Стереокамери відеоспостереження.

Безлінзові камери складні для довгого фокусування із нестандартними об'єктивами. Вони мають такі функції, як автоматичне управління діафрагмою, складна робота зі світлом і придушення шуму. Для цих камер також потрібні об'єктиви зі специфічними характеристиками (фокусна відстань, автоматична діафрагма).

Циліндричні камери - це камери циліндричної форми, наприклад, мініатюрні камери та вуличні камери з інфрачервоним підсвічуванням.

Купольні камери мають куполоподібну форму і призначені для встановлення на горизонтальній поверхні (стелі). Зазвичай купольні камери називають 3D-куполами, оскільки їх можна встановлювати універсально. Вони можуть бути встановлені як на горизонтальній, так і вертикальній поверхні.

Варто також згадати про кубічні камери. Вони не комплектуються захисним кожухом від дощу та можуть використовуватися лише у приміщенні. Такі камери зазвичай невеликі та прямокутні за формою та використовуються в офісах, квартирах, банках та інших житлових приміщеннях. Їх можна кріпити на стіни, стелі чи ставити прямо на стіл, де знаходяться люди.

Всі перелічені типи камер можна легко знайти в нашому інтернет-магазині. Тут ви можете купити камери відеоспостереження та інше обладнання за найвигіднішими цінами. Наші фахівці проконсультують вас щодо окремих компонентів для вашого захисту та допоможуть вибрати необхідний вам комплект відеоспостереження.


94 26.10.2021