Ноутбуки

Як вибрати оптимальний ноутбук?
Уявити своє життя без ноутбука та інтернету сьогодні важко практично кожному. Спілкування, дзвінки, медіа та соцмережі полонили як молодь, так і більш зріле покоління. Іноді працювати на смартфоні незручно, тому варто обзавестися потужним і сучасним ноутбуком. Вибрати подібну техніку непросто, враховуючи найширшу лінійку сучасних лептопів, а також спеціалізації різних виробників на різних типах пристроїв, тому підійти до вирішення питання варто відповідально.
Найчастіше людина прагне вибрати оптимальний варіант: ціна/якість. Зробити це часом досить важко, тому що поєднати приємне з корисним виходить не в кожного. Але купити недорого хороший ноутбук все-таки можна, про це ми розповімо далі.
Якщо ви вже прийняли рішення придбати ноутбук, то необхідно звертати увагу на:
- технічні характеристики;
- параметри пристрою;
- комплектуючі та ін.
Варто пам'ятати, що якість гаджета залежить також і від марки виробника. Як правило, випуском хорошої техніки займається відомий у всьому світі бренд. Одними з найкращих пристроїв вважаються ноутбуки від таких брендів, як:
- Asus
- Lenovo
- Apple
- MSI
- HP
- Dell
- Acer.
Різновиди ноутбуків
Усі ноутбуки концептуально влаштовані однаково, але їх заведено ділити за характеристиками і призначенням. Так, можна виділити кілька основних типів ноутбуків.
- Класичний ноутбук з типовим компонуванням, широкою діагоналлю, великою кількістю роз'ємів, ємною батареєю. Коштує він недорого. Оскільки немає обмежень розмірів, то класичний ноутбук можна нафарширувати потужними комплектуючими і організувати для них хороше охолодження. Як правило, це найкращий варіант для вимогливих до продуктивності завдань: геймінгу і роботи з редакторами.
- Ультрабук тонший і легший порівняно з класичним ноутбуком, що робить його найбільш зручним варіантом для частих переміщень. Завдяки компактності та стильному вигляду ультрабуки є найпопулярнішими ноутбуками для бізнесу. У топових пристроях легкість досягається завдяки використанню передових матеріалів і комплектуючих, а не зменшенню габаритів, тому є пристрої з досить потужними комплектуючими.
- Нетбук також заточений під компактність, але досягається це за рахунок зменшення довжини і ширини девайса. Зазвичай діагональ становить до 14 дюймів. Нетбуки мають скромні характеристики, оскільки заточені в основному під інтернет-серфінг, що відбилося в їхній назві.
- Є ще захисні ноутбуки з протиударним і водонепроникним корпусом, місткою батареєю. Топові моделі виконані у вигляді броньованого кейса із замком. Дуже дорогі, тому використовуються переважно військовими/будівельниками, в інших галузях така покупка рідко здатна виправдати витрати. Хоча варто визнати, що Україна таких девайсів все-таки потребує.
- Для роботи та навчання вибирайте універсальні ноутбуки. Це найоб'ємніша категорія, девайси з якої за характеристиками влаштують більшість. При виборі зазвичай звертають увагу на фактори, що впливають на комфорт використання: компактність, якість картинки, зручність клавіатури. Продуктивності універсального лептопа вистачить для роботи з документами, серфінгу інтернету, перегляду фільмів.
- Ігрові ноутбуки - це варіант для завзятих геймерів. Якщо ви не хочете жертвувати якістю картинки в сучасних ААА-іграх, вибирайте ноутбуки для геймерів. У них ставку роблять на потужний процесор і відеокарту, що дає змогу особливо не замислюватися про налаштування. Оскільки вони вимагають великої кількості енергії та хорошого охолодження, то мають просторий корпус і вагу, як правило, 2+ кг. Під час вибору враховуйте рік випуску ноутбука: модель, наприклад, 2015 року, навіть якщо вона ігрова, не завжди зможе витягнути ААА-новинку навіть на середніх налаштуваннях графіки.
- Для роботи з медіафайлами є професійні ноутбуки. Це потужні девайси для 3D-моделювання, роботи з САПР, відеомонтажу. При виборі необхідно враховувати як продуктивність, так і якість дисплея. Вартість таких девайсів найвища.
Оптимальні параметри
Ноутбуки, на відміну від стаціонарних комп'ютерів, не призначені для апгрейдів. Окремі компоненти замінити, звісно, можна, але здебільшого, якщо вам знадобиться більше продуктивності, найімовірніше, доведеться купувати новий ноутбук.
Це означає, що при виборі девайса зараз необхідно керуватися не тільки бюджетом і зовнішнім виглядом, а й деякими характеристиками, які можуть бути актуальні хоча б найближчі років п'ять. Звичайно, всі вони впливають на вартість ноута. Серед основних можна виділити:
- Екран. Тут відіграють важливу роль діагональ і роздільна здатність, а також тип матриці, частота оновлення екрана і передача кольору.
- Процесор. Основним критерієм вибору буде кількість ядер. Прості офісні ноутбуки можуть мати 2-4 ядра, домашні універсальні - 4-6 ядер, ігрові - 4-8 ядер, а професійні - від 6 і вище.
- Відеокарта. Вона може бути дискретна та інтегрована. Якщо ви хочете купити ноут для перегляду серіалів і серфінгу інтернету, то можете навіть не розбиратися в цьому пункті.
- ОЗП. Тут важливо враховувати покоління оперативної пам'яті, її обсяг і частоту. Більшість сучасних ноутбуків мають два слоти під оперативку, для графічних завдань їх має бути чотири.
- Накопичувач. Їх усього три типи: HDD, SSD і eMMC. Сьогодні переважно використовують другий.
- Охолодження. Мабуть, один із найважливіших елементів, оскільки від системи охолодження залежить тривалість життя ноутбука.
- Батарея та автономність. Головна перевага ноутбука - його мобільність, тому під час вибору необхідно звернути увагу на батарею. Враховуйте 3 фактори: тип акумулятора, енергоємність і можливість заміни.
Такі параметри як клавіатура, тачпад, роз'єми та бездротові інтерфейси - дуже індивідуальна тема, яка безпосередньо залежатиме від ваших потреб. Малоймовірно, що якщо ви знайдете ідеальний за параметрами ноутбук під себе, та ще й недорого, то відмовитеся від покупки через те, що в ньому немає роз'єму Jack.
Ноутбуки в Івано-Франківську
Купівля ноутбука найчастіше обумовлюється виділеним бюджетом. Але дивлячись на нинішні ціни на нове залізо розумієш, що можеш дозволити собі лише офісний девайс, а хочеться хоча б ігровий. Для цього існує магазин Recorder, який продає вживану техніку з Європи у відмінному стані. Ціна на такі ноутбуки істотно нижча, при цьому вони не поступаються за параметрами новій техніці.
Купити ноутбук в Україні досить просто завдяки нашому сайту. Тут ви можете ознайомитися з усіма параметрами і порівняти доступні пропозиції. Доставка замовлення здійснюється по всій Україні, а також можна відвідати наш офіс в Івано-Франківську за адресою вул. Вовчинецька, 28.
Не варто турбуватися про якість товару тільки через його вживаність. Наші інженери з усією суворістю відбирають техніку, а ми ніколи не запропонуємо неякісний товар, оскільки дорожимо репутацією.
Наші ноутбуки в Івано-Франківську - це найкраще рішення для будь-яких завдань.