Точки доступа - Сетевое оборудование

Бездротова точка доступу - це пристрій, що використовується для підключення бездротових клієнтів Wi-Fi до існуючої провідний комп'ютерної мережі Ethernet, або для розширення радіуса дії існуючої бездротової мережі, або для створення нової мережі Wi-Fi.
Точка доступу Wi-Fi (також звана бездротовою точкою доступу - WAP або просто AP) діє як свого роду бездротове розширення основної мережі, до якої вона підключена. У традиційній бездротової мережі точки доступу просто передають мережевий трафік між сегментами мережі, подібно комутатора, але на відміну від комутатора, вони працюють з бездротовими пристроями Wi-Fi. Така бездротова точка доступу Wi-Fi зазвичай дуже проста в підключенні і використанні, оскільки не вимагає налаштування або управління. Однак така звичайна карта бездротової точки доступу має ряд обмежень у використанні пристрою. Таким чином, в сьогоднішніх реаліях карта бездротової точки доступу вже не є найпростішим пристроєм. Виробники пристроїв мудро вирішили, що бездротова точка доступу може робити більше. Бездротова точка доступу WiFi поступово розширювала і покращувала свої основні можливості. У пристроях масово з'явилися розширені режими роботи.
Ви можете придбати точку доступу WiFi, яка діє як бездротовий міст для з'єднання двох провідних мереж Ethernet. Якщо ваш провайдер надає доступ в Інтернет через Wi-Fi, придбайте бездротову точку доступу, яка діє як бездротової клієнт (тобто загальна мережева карта), що роздає Інтернет комп'ютерів у вашій локальній мережі. У дещо іншому варіанті бездротового клієнта до пункту доступу можна підключити SmartTV, медіаплеєр, ігрову консоль, мережевий принтер або інший пристрій без можливості бездротового зв'язку. Бездротова точка доступу Wi-Fi також може працювати в якості бездротового ретранслятора, тобто розширювати радіус дії існуючої бездротової мережі, передаючи сигнал віддаленим клієнтам Wi-Fi.
Ціна бездротової точки доступу Wi-Fi залежить від характеристик і функціональності моделі, а також від швидкості, яку підтримує Wi-Fi з'єднанням. Тому завжди слід вибирати правильний варіант, враховуючи умови експлуатації і конкретні завдання пристрою. Наприклад, для розширення зони дії бездротової мережі до чотирьох кутів приватного будинку не потрібна така дорога і потужна модель точки доступу, як для роботи в якості бездротового мосту між сегментами мережі в офісі бізнес-центру. Також рекомендується звернути увагу на питання сумісності: найкраще купувати бездротову точку доступу WLAN того ж виробника, що і маршрутизатор вашої основної мережі, щоб уникнути можливих проблем з підключенням і продуктивністю.