Маршрутизаторы - Сетевое оборудование

Маршрутизатор, також відомий як роутер, - це інтелектуальне мережеве пристрій, який не тільки приймає і відправляє пакети даних по мережі, а й перерозподіляє мережевий трафік відповідно до певних правил і відокремлює внутрішню мережу (LAN) від зовнішньої мережі (WAN). Це забезпечує більш-менш надійний захист комп'ютерів і інформації у внутрішній локальній мережі від зовнішнього доступу. Тому мережевий маршрутизатор виконує такі завдання: Прийом і передача, маршрутизація, розподіл, перевірка цілісності і захист сигналів, які передаються по мережі.
На додаток до перерахованих вище функцій, WiFi-маршрутизатор, оснащений радіомодулем (а таких сьогодні більшість), також шифрує радіосигнал для захисту даних користувача. Звичайно, багато мобільні бездротові клієнти, такі як смартфони та планшети, які зазвичай не мають порту Ethernet для підключення до дротової комп'ютерної мережі, можуть бути легко підключені до маршрутизатора. З повсюдним впровадженням WiFi модулів в маршрутизатори, терміни Інтернет-маршрутизатор і WiFi маршрутизатор стали практично синонімами з точки зору категорії призначених для користувача пристроїв.
Маршрутизатор потрібен, якщо ви хочете підключити кілька комп'ютерів або мобільних пристроїв будинку до одного зовнішнього інтернет-каналу. Якщо говорити про використання бездротового маршрутизатора в офісі, то переваги цього пристрою численні. Він може оптимізувати трафік відповідно до різними пріоритетами, передавати інтернет-трафік між різними мережами, підмережами і окремими комп'ютерами, а також призначати IP-адреси комп'ютерів та інших під'єднаних пристроїв (мережевих принтерів, багатофункціональних пристроїв, смарт-телевізорів і т.д.) . Крім того, Wi-Fi маршрутизатор може забезпечити повну мережеву безпеку для всіх підключених пристроїв завдяки власним вбудованому брандмауера. Проте, маршрутизатор зазвичай здатний обмежувати швидкість передачі даних, що особливо важливо, якщо кілька користувачів мають не дуже швидкі мережеві підключення до Інтернету.
Якщо вам необхідно надати загальний доступ до принтера або пристрою зберігання даних в мережі, яке не має прямого підключення до мережі, також стане в нагоді wifi-маршрутизатор. Wi-Fi-роутер, який ви купуєте в цьому випадку, повинен мати USB-порт. Через цей порт можна використовувати флеш-накопичувачі, зовнішні жорсткі диски або твердотільні накопичувачі і принтери. До цих портів часто можна підключити 3G-модем, якщо ви виходите в Інтернет через мобільну мережу. Однак існують також пристрої з 3G-модемом і маршрутизатором, які готові до мобільного інтернету 3G.
Ціна маршрутизатора WLAN залежить від багатьох чинників: типу і кількості підтримуваних бездротових мереж, швидкості проводового підключення до портів маршрутизатора, кількості бездротових антен і модулів, функціональності програмно-апаратних засобів, наявності додаткових функцій, таких як підтримка USB, згадана раніше, і т.д.