Джерела живлення -

Джерела живлення -

Які параметри вибору лінійних та імпульсних блоків живлення

 

Яке призначення лінійних та імпульсних блоків живлення?

- Це перетворення напруги з змінної в постійну і стабілізація її параметрів. Є і друга функція: підвищення або зниження частоти струму.

Для енергопостачання різного устаткування, в тому числі компонентів систем безпеки і комп'ютерів, використовуються вторинні джерела живлення.

За типом виконання джерела живлення поділяються на окремі і вбудовані (зовнішні і внутрішні) блоки живлення. Джерела безперебійного живлення бувають тільки зовнішні.

 

Інверторні і трансформаторні блоки живлення

 

Інверторні (імпульсні) джерела живлення оснащуються вихідними випрямлячами. Вихідні випрямлячі трансформують змінну напругу від мережі або акумулятора в постійне (5-52В).

Вхідні конденсатори формують високочастотні прямокутні імпульси, які змінюються до необхідних значень за допомогою імпульсного трансформатора (в моделях з гальванічною розв'язкою) або фільтруються через вихідний фільтр низьких частот (в пристроях без розв'язки). Коефіцієнт корисної дії інверторних БП досягає 98% .Невелика вага і компактні габарити - інші зручні переваги.

Класичні трансформаторні блоки живлення (лінійні) можуть знижувати, згладжувати і випрямляти вхідну синусоїдальну напругу. На виході прилади видають напругу без високочастотних перешкод. За допомогою низькочастотного трансформатора, діодного моста і лінійного транзисторного стабілізатора.

За рахунок значних втрат енергії при стабілізації коефіцієнт корисної дії (ККД) пристроїв рідко перевищує 60%.

Джерела безперебійного живлення, що працюють на акумуляторах, також бувають інверторними і трансформаторними.

 

Як вибрати блоки живлення для побутової техніки і електроніки

 

Ціна зовнішнього блоку живлення залежить від характеристик, на які варто звернути увагу при виборі:

• потужність блоку живлення - повинна перевищувати сумарні показники пристроїв, що підключаються на 20-30%;

• діапазон вхідної напруги - 100-270 В, 90-380 В;

• вихідна напруга - в залежності від номінальної напруги обладнання (частіше - 12В);

• кількість каналів - до багатоканальних блоків живлення можна підключити 2 і більше пристроїв;

• особливості монтажу - в щит, стійку, шафа та ін .;

• ККД - чим вище, тим ефективніше працює блок;

• джерела живлення c захистом від перевантажень - прилад відключається при перевищенні рівня струму;

• наявність захисту від глибокого розряду - розрив ланцюга харчування при розряді акумулятора;

• наявність гальванічної розв'язки - підвищує ефективність роботи і термін служби.

В інтернет-магазині Recorder ви можете купити блоки живлення для комп'ютерів, побутової техніки та іншого обладнання з доставкою по Україні.

Джерела харчування є необхідною частиною багатьох систем

Для роботи більшості побутових приладів потрібно обладнання, яке перетворює змінний електричний струм в постійний для роботи різних приладів. Для деяких пристроїв наявність цього пристрою є необхідною умовою, а деякі пристрої можуть працювати без цього перетворювача. Але ті, хто хоче захистити свої електронні пристрої, повинні обов'язково придбати цей продукт.

За яким би пристроєм ви не прийшли в інтернет-магазин, ви можете бути впевнені, що перебуваєте на правильному шляху. Забезпечуючи безпеку своїх охоронних, протипожежних пристроїв і систем спостереження, ви створюєте безпечний будинок або офіс.

Чому джерела живлення такі хороші?

Напруга постійно коливається і мерехтить, через що офісне і домашнє обладнання, комп'ютери і ноутбуки можуть горіти як сірники. Однак більшість людей не беруть до уваги очевидне джерело проблеми і знову йдуть в магазин, щоб купити нові електроприлади. При цьому придбання одного з пристроїв, що перетворюють електричний струм, автоматично позбавить вас від більшості прикрих проблем.

Він надійно захищає ваші прилади від перевантажень, які можуть викликати поломку або тимчасовий збій в роботі. Уявіть, що ви на кілька годин залишитеся без системи безпеки - чи будете ви відчувати себе в безпеці?

Несправності можуть проявлятися як відкрито, так і приховано. Але навіть невеликі невдачі можуть мати серйозні наслідки. Забезпечте безперебійну роботу своїх машин за допомогою генератора постійного струму.

Навіть в разі тимчасового відключення електроенергії ви зможете нормально виконувати всі рутинні операції на комп'ютері або підтримувати роботу центру сигналізації.

0
0